Domů » Co nabízíme » Ustájení koní

Ustájení koní


Koně u nás tráví co nejvíce času ve stádě na pastvině. Celková rozloha cca 10 hektarů je rozdělena na několik částí, které koně postupně vypásají. Pastviny jsou členité, koně mají přístup i do lesíku. Od přístřešku k napajedlu musí koně ujít přes 650 metrů. Podle našich zkušeností jim takový odchov nejlépe vyhovuje po fyzické i psychické stránce, protože se nejvíce podobá způsobu života koní ve volné přírodě.

V zimě mají koně neomezený přístup k lučnímu senu, v nejchladnějších měsících dostávají navíc seno vojtěškové a balík slámy do výběhu. Jednou denně je možné přikrmování koncentrovaným krmivem. Oves je v ceně ustájení. Samozřejmostí je přístup k vodě a solnému lizu. Prostory kolem přístřešků a napajedel na zimní pastvině jsou zpevněné (gumové rohože, štěrk, lomový prach). Zimní přístřešek i maringotka jsou osvětlené, máme zde wifi a kamery. Pro případ nutnosti (porody klisen, úraz, nemoc) máme pro koně připravené venkovní boxy se zpevněnými padoky (zavedená elektřina a osvětlení).

Pro majitele koní je k dispozici jízdárna 20×40 metrů, základní skokový materiál a kruhová výcviková ohrada o průměru 20 metrů. Na pastvinách jsou maringotky pro uložení věcí a krmiva a karavan. V karavanu je kuchyňka, dá se v něm zatopit a po dohodě je možné v karavanu přespat. V místě je cvičitel jezdectví. Do stáje pravidelně dojíždí podkovář a veterinář. Služby nad rámec ustájení jsou možné za příplatek (výcvik koně a jezdce, pohybování koně a speciální péče). V ceně ustájení není péče kováře a veterináře (očkování, odčervení). Z bezpečnostních důvodů přijímáme pouze koně nekonfliktní ve stádě a bezproblémové na ošetřování. Koně musí respektovat elektrický ohradník. Nové koně začleňujeme do stáda postupně.

Aktuálně máme již plně obsazeno

Krátkodobé ustájení koní


Nabízíme možnost dočasného ustájení koní po dobu Vaší dovolené i možnost přespání koní při vícedenních putováních. K dispozici jsou boxy se zpevněnými padoky nebo pastvina ohrazená elektrickým ohradníkem. Při příchodu je nutné předložit průkaz koně s platným očkováním.

Okolí stáje


Obec Sedlešovice leží v dobré dostupnosti města Znojma (odděluje je jen řeka Dyje, do Sedlešovic jezdí městské MHD). Naše stáj se nachází na okraji obce, na Kraví hoře, na hranici s Národním parkem Podyjí. V okolí stáje jsou převážně vinohrady, lesy a pole, v národním parku jsou pro koně značené koňské stezky. Zavedou vás od vřesovišť na Kraví hoře (odkud je nádherný výhled na město Znojmo), přes obce Konice, Popice, Havraníky a Hnanice až k hranicím s Rakouskem. V létě často využíváme blízkost řeky Dyje, kde je i možnost plavení koní.