Domů » Co nabízíme » Ustájení koní

Ustájení koní


Koně u nás tráví co nejvíce času ve stádě na pastvině. Celková rozloha cca 10 hektarů je rozdělena na několik částí, které koně postupně vypásají. Pastviny jsou členité, koně mají přístup i do lesíku. Od přístřešku k napajedlu musí koně ujít přes 650 metrů. Podle našich zkušeností jim takový odchov nejlépe vyhovuje po fyzické i psychické stránce, protože se nejvíce podobá způsobu života koní ve volné přírodě.

V zimě mají koně neomezený přístup k lučnímu senu, v nejchladnějších měsících dostávají navíc seno vojtěškové a balík slámy do výběhu. Jednou denně je možné přikrmování koncentrovaným krmivem. Oves je v ceně ustájení. Samozřejmostí je přístup k vodě a solnému lizu. Prostory kolem přístřešků a napajedel na zimní pastvině jsou zpevněné (gumové rohože, štěrk, lomový prach). Zimní přístřešek i maringotka jsou osvětlené, máme zde wifi a kamery. Pro případ nutnosti (porody klisen, úraz, nemoc) máme pro koně připravené venkovní boxy se zpevněnými padoky (zavedená elektřina a osvětlení).

Pro majitele koní je k dispozici jízdárna 20×40 metrů, základní skokový materiál a kruhová výcviková ohrada o průměru 20 metrů. Na pastvinách jsou maringotky pro uložení věcí a krmiva a karavan. V karavanu je kuchyňka, dá se v něm zatopit a po dohodě je možné v karavanu přespat. V místě je cvičitel jezdectví. Do stáje pravidelně dojíždí podkovář a veterinář. Služby nad rámec ustájení jsou možné za příplatek (výcvik koně a jezdce, pohybování koně a speciální péče). V ceně ustájení není péče kováře a veterináře (očkování, odčervení). Z bezpečnostních důvodů přijímáme pouze koně nekonfliktní ve stádě a bezproblémové na ošetřování. Koně musí respektovat elektrický ohradník. Nové koně začleňujeme do stáda postupně.

Krátkodobé ustájení koní


Nabízíme možnost dočasného ustájení koní po dobu Vaší dovolené i možnost přespání koní při vícedenních putováních. K dispozici jsou boxy se zpevněnými padoky nebo pastvina ohrazená elektrickým ohradníkem. Při příchodu je nutné předložit průkaz koně s platným očkováním.

Okolí stáje


Obec Sedlešovice leží v dobré dostupnosti města Znojma (odděluje je jen řeka Dyje, do Sedlešovic jezdí městské MHD). Naše stáj se nachází na okraji obce, na Kraví hoře, na hranici s Národním parkem Podyjí. V okolí stáje jsou převážně vinohrady, lesy a pole, v národním parku jsou pro koně značené koňské stezky. Zavedou vás od vřesovišť na Kraví hoře (odkud je nádherný výhled na město Znojmo), přes obce Konice, Popice, Havraníky a Hnanice až k hranicím s Rakouskem. V létě často využíváme blízkost řeky Dyje, kde je i možnost plavení koní.