Domů » O nás

JAK JSME ZAČÍNALI


Koně máme v Sedlešovicích již od roku 2009. První byla plnokrevná klisna Darling d’Agua. Zakoupili jsme ji v roce 2005 jako jedenáctiletou. V roce 2008 nám dala hřebečka Otíka a rok nato jsme koně stěhovali z ustájení domů. Na zahradě jsme postavili boxy a první ohradu, postupně jsme získávali další prostory, budovali ohrady, stavěli přístřešky a také přijímali koně do ustájení. Darunka se u nás dožila 27 let.

Postupně přišli další koně… V roce 2018 jsme koupili teplokrevnou kobylku Shai Victory (Viktorka), v roce 2020 paint horse kobylku Crazy Gleaming Daisy (Rozárka), a v roce 2023 paint horse hřebce Playboy Bugs Bunny (Karel) a kobylku quarter horse Rebel Jay Boon (Bára). Nějakou dobu jsme měli v pronájmu Darunčinu dceru Darling Lucky.

A samozřejmě k nám za ty roky patřilo spoustu koní ustájených… Ka Leen di Calypso a její dcera Jackie di Caper, která se u nás narodila, klisny Sidonka a Kája, valaši Jupiter, Gedar, Baron, Carlos, Dark, Tremont, Monty, Mikeš a Eclipse.

Adéla Trochtová


Život bez koní si již nedokážu představit. Jsem s nimi denně. Každý den – alespoň nakrmit, uklidit, podrbat. Ráda s nimi pracuji ze země, učím je i sebe nové věci, komunikuji s nimi a vytvářím si s nimi vztah. Každý kůň je jiný, každý má svou osobnost a i díky ním jsem tím, kým jsem. Učí nás trpělivosti a pokoře. Vidí nám do hlavy a poznají i to, co skrýváme hluboko uvnitř. Koně nás učít být lepšími lidmi.

Ve stáji se starám o všechno okolo koní – zkátka, aby to všechno klapalo. Aby měli koníci dostatek kvalitního krmiva, čistou vodu, udržované výběhy a pastviny, ošetřená bebíčka a psychickou pohodu. Aby bylo uklizeno v maringotce, kafe v karavanu a toaleťák na záchodě ;-). Abychom měli v pořádku evidenci, očkování a odčervení, aby se koním pravidelně upravovala kopyta a kontrolovaly zuby, a tak dále a tak dále. Když mi zbyde čas, ráda trénuji na jízdárně, vyrazím na vyjížďku nebo třeba jen na procházku s koněm k vodě.

Více o mě se dočtete v kategorii trenér

Spolupracujeme


Veterinární lékaři
Podkovář
  • Petr Šumpela
Sedlář

Otte IT s.r.o.


Kromě koní se věnujeme i IT službám. Tvoříme software, programy i webové stránky.

Poskytujeme poradenství v oblasti automatizace a integrace informačních systémů pro středně velké výrobní společnosti.